Участь у зимовій математичній школі КМАН

Дуже цікавий захід від Київської Малої академії наук привернув увагу студентів групи 213-КБ, як майбутніх фахівців з кібербезпеки. Зимова математична школа КМАН (спікер Тетяна Авдєєва - математик від бога) організована з метою пробудити у дітей любов до математики, розвинути креативне мислення та логіку. У п'ятницю, тринадцятого січня, відбулася перша онлайн-зустріч школи. Учасників привітали поважні професори НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського».

На цій зустрічі було розкрито елементарне поняття про число та яке воно є, адже число - це основа кіберзахисту. Студенти згадали прості та складені числа, усвідомили їх важливість в світі математики. Також, познайомилися із досконалими та дружніми числами, розглянули пари близнюків, навіть, «тройняшок» згадали.  Познайомилися із деякими  відкритими питаннями теорії чисел. В практичній  частині  учасники мали можливість продемонструвати свої знання. З’ясовували, яке буде запропоноване число простим чи складеним, а можливо і досконалим. Шукали закономірності у сумах та розробляли оптимальні алгоритми їх обчислення. Заключна частина зустрічі найбільше сподобалася дітям, так як вони вчилися загадувати математичні фокуси та розгадувати їхню таємницю. Почали із фокусів простих, з однозначних чисел, а завершили фокусами із семизначних чисел (номери телефонів без коду оператора).

Студенти відмітили, що зустріч була творча, цікава, в нестандартному форматі.