Туризм є однією з найважливіших галузей світового господарства. Загальна сума надходжень від міжнародного туризму і міжнародних перевезень сягає 1,5 трлн. дол. США, або 3,5 млрд. дол. США щодня. Кількість міжнародних туристичних прибутків вже давно перетнула позначку в 1,3 млрд. осіб.
За даними Всесвітньої туристичної організації, 266 млн. чол. у світі зайнято в індустрії туризму і пов’язаних з нею галузях. На долю міжнародного туризму (подорожі та пасажирські перевезення) припадає 30% світового експорту послуг і 7% від загального обсягу експорту товарів та послуг. Туризм як експортна категорія посідає п’яте місце у світі після експорту палива, хімікатів продуктів харчування і автопромисловості, і водночас – перше місце у багатьох країнах, що розвиваються.
У другій половині XX століття туризм перетворився на справжню індустрію, що включає: готельні підприємства, транспортні засоби, об'єкти харчування, розважального, пізнавального, ділового, оздоровчого, спортивного та іншого призначення, підприємства, що здійснюють туроператорську і турагентську діяльність, а також організації, що надають екскурсійні послуги і послуги гідів-перекладачів.
Останніми роками в Україні з боку молоді спостерігається підвищений інтерес до кар’єри в туристичному бізнесі. І це не випадково, адже кількість робочих місць у цій сфері щороку зростає на 10-15%
- Дві іноземні мови;
- Технологію і організацію туристичного обслуговування;
- Туристичне краєзнавство;
- Принципи організації екскурсійного обслуговування;
- Правове регулювання в туристичній діяльності;
- Рекреаційна географія;
- Географію туризму;
- Туристичні ресурси України;
- Організацію анімаційних послуг в туризмі;
- Туристичні ресурси Європи;
- Туристичні маршрути Африканського контингенту;
- Правове регулювання в туристичній діяльності.
Випускники спеціальності Туризм працюють у фірмах, що надають туристичні послуги на посадах менеджерів з туризму. Менеджер з туризму вирішує внутрішні і зовнішні питання компанії, веде листування з вітчизняними та іноземними замовниками, формує тури і пакети відпочинку, працює безпосередньо з клієнтами, оформляючи документи і виставляючи рахунки.
Фахівці з туризму задіяні також у маркетингових організаціях, орієнтованих на туризм, у галузі адміністративного управління, в міжнародних організаціях, на менеджерських та маркетингових посадах підприємств індустрії туризму.
Робота у туристичному бізнесі – це шанс потрапити в привілейований світ, сповнений екзотичними подорожами, захоплюючими подіями і яскравими враженнями, спілкуванням з цікавими людьми, можливістю побачити і пізнати інші країни.
Успішна кар’єра в туризмі неодмінно пов’язана зі знанням іноземних мов, географії, історії, культури, релігії, психології, бізнесу та інших спеціальних знань, які засвоюються під час навчання.
Випускники спеціальності 242 Туризм можуть працювати у туроператорському та турагентському секторі, у сфері міжнародного менеджменту та маркетингу, науково-дослідній сфері, рекламних агентствах, маркетингових, консалтингових підприємствах туристичного профілю.
Фахівці з туризму можуть здійснювати екскурсійний супровід, державне управління туризмом, управління об’єктами туристичної інфраструктури (музейні комплекси, інформаційні центри, готелі, ресторани, екскурсійні об’єкти та ін.), працювати організаторами туризму, гідами-перекладачами.
Виробнича діяльність пов’язана також із виставково-ярмарковою діяльністю, конференс-сервісом, санаторно-курортним бізнесом та spa-wellness, готельно-ресторанним бізнесом, індустрією дозвілля та розваг, викладацькою діяльністю.