Туризм

Код спеціальності: 
242
Передумови: 
На базі 9 класів
Форма навчання: 
Денна форма навчання
Термін навчання: 
3 роки
Галузь знань: 
24 Сфера обслуговування
Спеціальність: 
Туризм
Кваліфікація фахівця: 
Фаховий молодший бакалавр з туризму
Освітній ступінь фахівця: 
Фаховий молодший бакалавр

Туризм є однією з найважливіших галузей світового господарства. Загальна сума надходжень від міжнародного туризму і міжнародних перевезень сягає 1,5 трлн. дол. США, або 3,5 млрд. дол. США щодня. Кількість міжнародних туристичних прибутків вже давно перетнула позначку в 1,3 млрд. осіб.

За даними Всесвітньої туристичної організації, 266 млн. чол. у світі зайнято в індустрії туризму і пов’язаних з нею галузях. На долю міжнародного туризму (подорожі та пасажирські перевезення) припадає 30% світового експорту послуг і 7% від загального обсягу експорту товарів та послуг. Туризм як експортна категорія посідає п’яте місце у світі після експорту палива, хімікатів продуктів харчування і автопромисловості, і водночас – перше місце у багатьох країнах, що розвиваються.

У другій половині XX століття туризм перетворився на справжню індустрію, що включає: готельні підприємства, транспортні засоби, об'єкти харчування, розважального, пізнавального, ділового, оздоровчого, спортивного та іншого призначення, підприємства, що здійснюють туроператорську і турагентську діяльність, а також організації, що надають екскурсійні послуги і послуги гідів-перекладачів.

Останніми роками в Україні з боку молоді спостерігається підвищений інтерес до кар’єри в туристичному бізнесі. І це не випадково, адже кількість робочих місць у цій сфері щороку зростає на 10-15%

Ви будете знати: 
 • Дві іноземні мови;
 • Технологію і організацію туристичного обслуговування;
 • Туристичне краєзнавство;
 • Принципи організації екскурсійного обслуговування;
 • Правове регулювання в туристичній діяльності;
 • Рекреаційна географія;
 • Географію туризму;
 • Туристичні ресурси України;
 • Організацію анімаційних послуг в туризмі;
 • Туристичні ресурси Європи;
 • Туристичні маршрути Африканського контингенту;
 • Правове регулювання в туристичній діяльності.

 

Ви будете вміти: 

Випускники спеціальності Туризм працюють у фірмах, що надають туристичні послуги на посадах менеджерів з туризму. Менеджер з туризму вирішує внутрішні і зовнішні питання компанії, веде листування з вітчизняними та іноземними замовниками, формує тури і пакети відпочинку, працює безпосередньо з клієнтами, оформляючи документи і виставляючи рахунки.

Фахівці з туризму задіяні також у маркетингових організаціях, орієнтованих на туризм, у галузі адміністративного управління, в міжнародних організаціях, на менеджерських та маркетингових посадах підприємств індустрії туризму.

Робота у туристичному бізнесі – це шанс потрапити в привілейований світ, сповнений екзотичними подорожами, захоплюючими подіями і яскравими враженнями, спілкуванням з цікавими людьми, можливістю побачити і пізнати інші країни.

Успішна кар’єра в туризмі неодмінно пов’язана зі знанням іноземних мов, географії, історії, культури, релігії, психології, бізнесу та інших спеціальних знань, які засвоюються під час навчання.

 

Ви зможете працювати: 

Випускники спеціальності 242 Туризм можуть працювати у туроператорському та турагентському секторі, у сфері міжнародного менеджменту та маркетингу, науково-дослідній сфері, рекламних агентствах, маркетингових, консалтингових підприємствах туристичного профілю.

Фахівці з туризму можуть здійснювати екскурсійний супровід, державне управління туризмом, управління об’єктами туристичної інфраструктури (музейні комплекси, інформаційні центри, готелі, ресторани, екскурсійні об’єкти та ін.), працювати організаторами туризму, гідами-перекладачами.

Виробнича діяльність пов’язана також із виставково-ярмарковою діяльністю, конференс-сервісом, санаторно-курортним бізнесом та spa-wellness, готельно-ресторанним бізнесом, індустрією дозвілля та розваг, викладацькою діяльністю.