Всесвітній день боротьби зі СНІДом
3 1988 року 1 грудня відзначається як Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
СНД, або Синдром набутого імунодефіциту - важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який вражає імунну систему людини, знижуючи при цьому протидію організму захворюванням.
ВІЛ руйнує Т-лімфоцити, і це призводить до втрати організмом захисних реакцій, внаслідок чого активізується, так звана, умовно-патогенна флора організму і різко підвищується ймовірність смертельних запалень, уражень нервової системи, розвитку онкологічних захворювань.
Синдром набутого імунодефіциту вперше було зафіксовано в США у 1983 році. Впродовж двох місяців хворий помер. *Сьогодні за добу у світі чотириста тисяч осіб заражується цією хворобою. Збудник - вірус, що має вигляд спіралі у трикутній серцевині. Він носить назву ВІЛ (вірус імунодефіциту людини).
Як передається ВІЛ-інфекція і яка її профілактика? Вірус міститься практично у всіх біологічних рідинах людини. Зараження відбудеться у тому випадку, якщо вірус потрапить або у кров людини, або на пошкоджені слизові.
ВІЛ-інфекція передається трьома шляхами:
-через кров, виділення і секреторну рідину;
-статевим шляхом;
-від матері до дитини.
!!!
Запам'ятайте, неможливо заразитися ВІЛ через рукостискання або обійми; через чхання або кашель; при користуванні, наприклад, громадським телефоном; при відвідуванні хворого в лікарні; при користуванні громадською вбиральнею; через їжу і посуд при спільному проживанні; через укуси комах; при купанні в басейні, ванні або лазні; через білизну і одяг.
Символ боротьби зі СНІДом - червона стрічка, без неї зараз не проходить жодна акція в цій області.
Пам'ятайте про:
Своєчасне тестування.
Своєчасне лікування.