День НАУки – 08.02.2023

Національний авіаційний університет запрошує учнів 10-11 класів закладів загальної середньої освіти, студентів коледжів, вихованців закладів позашкільної освіти та учнів-членів Малої академії наук України долучитися до Дня НАУки наукової школи архітектури, будівництва та дизайну.

День НАУки відбудеться – 08.02.2023 року о 14:00 в режимі онлайн на платформі Zoom. Організатори: Навчально-науковий інститут розвитку освіти спільно з Факультетом архітектури, будівництва та дизайну НАУ. Участь у заході безкоштовна.

Тема лекційного заняття «Сучасні тенденції організації арт-центрів в Україні». В умовах зростання ролі сучасного мистецтва в культурному житті суспільства особливу актуальність отримують дослідження в області архітектурного формування об’єктів, пов’язаних з виставковою діяльністю, зокрема арт-центрів, будівництво яких поширюється як закордоном так і в Україні. Україна має великий культурний потенціал, що зумовлено поступом історії, наявністю різноманітних етнокультурних зон, широкої мережі закладів культури та мистецтв, усталених традицій. Водночас, слід констатувати, що в Україні у сфері мистецтва спостерігається суперечливі тенденції. Аналіз мережі культурних закладів в Україні показав, що їх структура не в повній мірі відповідає вимогам часу: має місце нераціональне розміщення закладів, пристосування будівель та окремих приміщень під заклади культури.

Арт-центри є новим типом експозиційно-видовищних споруд для проведення мистецьких заходів, що отримали широке розповсюдження у світовій архітектурі в кінці ХХ ст. Арт-центр має розширену функціональну структуру, яка включає в себе, окрім експозиційної, видовищну та дозвіллєву функції, що сприяє спілкуванню та творчому розвитку митців та відвідувачів. Вивчення практики проєктування арт-центрів в Україні показало, що на сьогоднішній день недостатньо уваги приділяється забезпеченню якісними проєктами, у яких вирішені питання раціонального розміщення, оптимального функціонального наповнення та відповідності сучасним експозиційним вимогам. Це пов’язано із відсутністю науково-обгрунтованих пропозицій щодо архітектурно-планувальної організації та застарілістю нормативної бази. Тому є актуальним узагальнення досвіду проєктування арт-центрів та їх об’ємно-просторової організації.

Лектор – Костюченко Ольга Анатоліївна, доцент кафедри архітектури та просторового планування ФАБД НАУ, кандидат архітектури.

Реєстрація для учасників заходів обов’язкова за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1FJumC7sE9oX3hSQw13B6R_f1sbLxi0n-t_4yuWOnjt8/edit

Підключитися до конференції: https://us02web.zoom.us/j/82143693063?pwd=bnBxdzNrbitEY2I5eFYrL1ZhMDc5dz09

Ідентифікатор конференції: 82143693063

Код доступу: 186320

Чекаємо на зустріч з вами!

Наші контакти: м. Київ, Національний авіаційний університет, проспект Любомира Гузара, корпус 8а, Центр допрофесійної підготовки та обдарованої учнівської молоді ННІРО НАУ,                    тел. (044) 406-74-15 https://bit.ly/2MNOudK

E-mail: pk@nau.edu.ua, iro@npp.nau.edu.ua

сайт НАУ: https://nau.edu.ua/

сайт ННІРО: http://iro.nau.edu.ua/