Виховна година з нагоди вшанування 209-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка

 

09.03.2023 року в групі ІПЗ-18 куратором Іриною СЛИНЬКО була проведена виховна година з нагоди вшанування 209-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка. Це людина, без якої важко уявити українську культуру.
9 березня 2023 року, виповнюється 209 років від дня народження національного і світового генія, поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. Його ім’я, увібрало в себе душу народу, стало часткою його життя.
Тарас став символом боротьби багатьох поколінь українців за свободу та незалежність. І сьогодні захищає, надає сили і надихає українців на боротьбу за свободу у війні з росією.
 
«Борітеся – поборите! Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава і воля святая!», – пророчі слова стали символом протистояння загарбницькій навалі.
 
Шевченко залишив по собі величезну творчу спадщину. З-під пера поета вийшли чудові твори і, звісно ж, знаменита збірка поезій “Кобзар”- настанова від великого мислителя, повчання від Батька нації, біль та крик душі українця з чистою та щирою душею. Його творчість мала вирішальне значення у становленні й розвитку нової української літератури та стала джерелом натхнення для багатьох сучасних митців.
Його думи, пісні, його полум’яний гнів, його боротьба за світлу долю народу були і залишаються думами, піснями, гнівом і боротьбою мільйонів. Він буде жити вічно.