МОЗОК, його особливості та розвиток.

Фото: 

Привіт, любий друже! Є можливість присвятити день найкращому комп’ютеру в житті - нашому МОЗКУ!

     Уявляєте, мозок дитини при народженні має стільки ж нейронів, як і  мозок дорослої людини! Але зв'язки між ними відсутні! А зв’язки ці формуються у людини протягом всього життя і впливають на інтелект людини. Кожна нова інформація створює новий нейронний зв'язок. Канали, які довго не використовуються, заростають і зв’язки між нейронами зникають.

    Отже, коли ми тренуємо свій мозок-кількість зв’язків постійно збільшується! А коли не тренуєте, то мозок атрофується, припиняє нормально функціонувати. Це як в спорт залі: тренуєшся – м’язи накачуються, припинив тренування -  і м’язи «як у горобця колінка». Хочеш мати здоровий і тренований мозок? Навчайся все життя!

    Декілька цікавих фактів про наш мозок:

  1. Наш мозок надзвичайно енергоємний! Він складає 2% від загальної маси тіла і використовує 20% енергії, що споживається організмом! Тепер зрозуміли чому розумова праця важча за фізичну?!
  2. Кисень – основний продукт споживання для нашого особистого компу- мозку! Уявляєте ми можемо прожити без їжі біля 30 днів, без води біля 7 днів, а без кисня не більше 5 хвилин!
  3. Заняття спортом і сон необхідні  нашому мозку! Спорт чудово впливає на увагу, пам'ять, мислення! А 25 хвилин сну, на думку британських вчених, підвищують працездатність на 35%! Агов, на великій перерві можна підвисити працездатність! А коли проспав початок першої пари, впевнено скажи викладачу про підвищення працездатності!
  4. Мозок можна порівняти з м’язами. Чим більше тренуєш мозок навчанням, розвитком, вправами -тим кращий його стан, твій рівень інтелекту!
  5. Мозок розвивається все життя, хоч у всіх по різному. До 6 років найактивніший розвиток мозку! Ось чому дітям все легко дається, навіть вивчення іноземних мов! Це формування певного фундаменту для вашої подальшої діяльності! На різних стадіях життя мозок краще справляється з певними видами діяльності! В дорослому віці можемо аналізувати, структурувати, виділяти тощо. Отже розвиток Вашого мозку -Ваша справа!
  6. Основна функція мозку -пізнання!  Східна мудрість каже : « Слон набагато більший за людину, рись бігає на багато більше за людину, кенгуру скаче набагато більше людини, миші дають потомство набагато більше людини… Але тільки людина народжена для того, щоб навчатися!». Сама природа заклала в людині потяг до знань, до розвитку, до розуміння, до почуттів, до сприймання!

Думаю, що впевнила Вас в тому, що свій мозок треба годувати, розвивати, тренувати, берегти!

Перші вправи по розвитку правих і лівих півкуль мозку!

Вправа  УХО-НІС

Лівою рукою беретеся за кінчик носу, а правою за протилежне вухо, т. б. ліве. Одночасно відпускаєте вухо і ніс. Плескаєте в долоні. Міняєте положення рук з точністю навпаки. Повторюєте 7-10 разів. Кожного разу збільшуйте кількість.

Вправа  «КОЛО»

По черзі і дуже швидко перебираєте пальці рук, з’єднавши в коло з великим пальцем вказівний, середній, підмізинний, мізинець. Спочатку виконуєте вправу кожною рукою окремо, потім одночасно двома руками. Повторюєте 7-10 разів. Кожного разу збільшуйте кількість.

 

Вправа «ДЗЕРКАЛЬНЕ МАЛЮВАННЯ»

Візьміть чистий аркуш паперу та по олівцю в праву і ліву руку. Малюйте одночасно обома руками дзеркально-симетричні малюнки, букви. При одно часовій роботі обох півкуль покращується ефективність роботи всього мозку!

    Не витрачайте часу, починайте тренування свого мозку! А він Вам обов’язково віддячить!

З любов’ю і повагою до своїх читачів, Ваш психолог Любов Фурса.