Тренування мозку на уяву і креативність

Фото:

Привіт, друзі! Сьогодні ми будемо тренувати вправами на розвиток креативності і уяви!

ВПРАВА 1. «ВЧИМОСЯ ПИСАТИ»

• Приготуйте 4 чистих аркуші, формату А-4;
  • На першому аркуші напишіть слово, не менше чим  з 8 літер (ТВОРЧІСТЬ, ПЕРЕРЕМОГА, АСОЦІАЦІЯ і т.д.) правою рукою, якщо Ви правша, лівою рукою, якщо Ви лівша.
  • На другому аркуші теж слово, тією ж рукою, тільки в протилежному напрямку (ЬТСІЧРЩВТ, АГОМЕРЕП…..)
  • На 3, 4 аркуші повторіть кроки 1, 2 тільки іншою рукою.

Як у Вас вийшло?! Перший аркуш -зразок до якого треба прямувати! Старайтеся незвичним способом писати так само красиво!

Робіть цю вправу кожного дня! Подивитесь, як змінюється Ваш мислевий процес, з’являються нові ідеї, приходять нові рішення! Ви опрацьовуєте нестандартне мислення! Нові зв’язки між нейронами дають нові можливості!

ВПРАВА 2. «Є ТЕ, ЧОГО НЕМАЄ!»

Коли Ви їдете на навчання, роботу, по справах, або п’єте каву і є час подумати, тренуйте креативне мислення!

Ви повинні придумати те, чого не існує! Наприклад, неіснуючу тварину , неіснуючий автомобіль, неіснуюче місто ( як виглядає, які функції виконує, де можна використовувати і т.д)

Для чого це потрібно? Наш мозок звик до відомих речей, фактів. А ми йому пропонуємо абстрагуватися, переключитися, концентруватися в інших цікавих напрямках.

ВПРАВА 3. «ТАК, НІ, МАБУТЬ»

Придумуйте словосполучення зі словами, які мають протилежне значення. Наприклад, квадратний м’яч, твердий пух, високий карлік, низький велікан, холодний кип’яток.

Таким чином Ви сприймаєте реальність нестандартно! Привчаєтеся виходити за певні рамки!

ВПРАВА 4. «АСОЦІАЦІЇ 5+5»

Подивіться навколо себе, визначте один предмет і дайте йому 5 характеристик. Наприклад, шоколад -гіркий, смачний, більгійський, горіховий, молочний; Напишіть ці характеристики на аркуші справа. А зліва, напишіть характеристики, які не підходять цьому предмету. Наприклад, шоколад : червоний, гнучкий, міцний, шерстяний, мікроскопічний. Докладіть максимум зусиль, не залишайте завдання невиконаним!

ВПРАВА 5. ТЕСТ НА КРЕАТИВНІСТЬ.

Беремо аркуш паперу і малюємо хрестики, ШІСТЬ В ВИСОТУ, ДЕВ’ЯТЬ В ДОВЖИНУ.

Х   Х   Х   Х   Х   Х   Х   Х   Х

Тепер налаштовуємось на творчу хвилю! Глибоко вдихаємо і видихаємо! Беремо ручку, і починаємо хрестики перетворювати в картинки і замальовки!

Генеруйте мислі, не зупиняйтеся на досягненому! Чим більше Ви тренуєте свій мозок, розвиваєте фантазію і креативну складову, тим більше ідей та рішень буде до Вас приходити!

З повагою та любов’ю, вірою в Вас та Ваші можливості, Ваш психолог, Любов Фурса.