Батьківські обов'язки

Фото: 

Доброго ранку, любі друзі! А може саме сьогодні є максимальна можливість приділити максимум уваги, любові нашим дітям!

   Вечері випадково, листаючи інстаграм , побачила на сторінці мами студента красивий торт, з красивим мотивуючім написом для сина! Я вирішила, що в сина День народження і привітала маму. Через декілька хвилин отримала відповідь… «В нього не день народження, я  просто йому роблю приємні подарунки, за те, що він в мене такий …, він заслуговує…». Як це просто подякувати своїй дитині! Зробити неочікуваний сюрприз, не в день народження, а просто так з великою любов’ю, повагою… Я весь вечір була щаслива від такої життєвої ситуації. Дякую щиро, що є такі батьки, такі відносини, така материнська любов…

    Пригадую улюблену цитату : «Діти повинні бути кращими за нас, якщо це не так , то ми ліниві батьки…»(Масару Ібука).

   Родина – це перша життєва школа дитини. Чудова, коли ця школа для дитини буде школою любові, радості і успіху. Фундаментом цього процесу є авторитет батьків, відповідальність батьків за виховний процес, форми спілкування з дитиною. Щоб всі учасники родинного процесу, отримали задоволення від процесу і від результату. Тоді Ваші улюблені учні – найдорожчі діти, будуть здавати життєві іспити на відмінно.

    Дуже часто на консультації підлітки зі сльозами на очах кажуть про те, що не пам’ятають, коли батьки останній час з ними просто розмовляли, без крику, без претензій…то що… Коли мова іде про батьківські обов’язки, то частина батьків вважає головне накормити, одіти, забезпечити…І на жаль часто забувають про інші важливі речі!

Давайте поміркуємо, що входить в батьківські обов’язки:

  • Утримання, забезпечення дитини;
  • Турбота про здоров’я;
  • Турбота про фізичний розвиток;
  • Турбота про психічний розвиток;
  • Моральне виховання;
  • Забезпечення освіти;
  • Захист прав та інтересів дитини;

    Дуже важко рейтингувати цей список, неможливо сказати що на першому місці, що на останньому. Абсолютно кожен пункт важливий, не може бути відкинутий і залишатися без уваги. Це свого роду складові «колеса виховання». Якщо однієї частини не вистачає, то колесо пошкоджене і їде навперекосяк. Все в наших відносинах з дитиною повинно бути збалансовано. І формуванню психічного, морального розвитку треба приділяти не меншу увагу, ніж матеріальному забезпеченню.

     Забудьте при спілкуванні з дитиною фразу «Мені ніколи!»…. Ніколи любити, ніколи слухати, ніколи дарувати, ніколи обійняти, ніколи зрозуміти, ніколи віддячити…А в чому тоді батьківський сенс… Є батьки, які прямим текстом кажуть: «Я його годую, одягаю, плачу за навчання…Що йому не вистачає?!»… Не вистачає Вашої любові, Вашої уваги, Вашої участі… Саме це приводить до того, що дитина загублюється, стає звичайним споживачем  матеріального, яка не вміє віддавати, дарувати, співчувати, турбуватися, творити…

     Отже, саме Ви батьки, найближчі, найдорожчі, зможете допомоги маленькій людині стати людиною з великої літери. Все в Ваших руках…Хтось крокує в цьому напрямку з народження дитини, хтось періодично виходить з процесу, хтось переосмислює, повертається, доганяє, хтось спотикається, падає і піднімається, хтось впевнено піднімається сходами в гору… Але пам’ятайте Ви вкрай необхідні своїм дітям, це найдорожче, що є у Вас! Діти – найкраща інвестиція в майбутнє, отож не шкодуйте ні часу, ні уваги, ні грошей!

    Гарних, щасливих вихідних в родинному колі!

Хочете дізнатися, що думають про Вас Ваші діти? Проведіть невелике бліц-опитування? Запишіть його на відео або аудіо! Коли дитина росте періодично повторюйте його і дивіться що змінюється! Ось такий періодичний іспит для батьків:

  1. Твоя мама (тато) це……..хто?!
  2. Коли  мама (тато) радіє?
  3. Коли мама (тато) засмучується?
  4. Кого мама (тато) любить більше всіх?
  5. Що мама (тато) робить краще за все?
  6. Що мама (тато) робить гірше за все?
  7. Про що мріє мама (тато)?

Може і у Ваших дітей є запитання до Вас! За смачним столом, відпочинком на природі можна провести таку цікаву гру!

 

З повагою та любов’ю, вірою можливості стати щасливими батьками, Ваш психолог, Любов Фурса.