Про подолання гніву та обіди в професійних стосунках і не тільки…

Фото:

Доброго дня, любі друзі! Ми формуємо професійні компетенції, навички. Методики  які допоможуть нам працювати та розвиватися!

Сьогодні зі студентами розмовляли про корпоративний етикет і виникло питання, як тримати себе в руках, коли тебе ображають і провокують вивести з рівноваги? Як що ти не можеш змиритися з образою?!

По-перше треба заспокоїтись, застосуємо «швидку допомогу»:

• Відведіть погляд в сторону ( в вікно, в стелю, в книгу) і порахуйте повільно до 10 (тихо про себе!)
  • Зробіть три глибоких вдиха і видоха!
  • Випійте стакан води!
  • Уявіть, що робите щось приємне в іншому місці.
  •  Нагадайте собі, що через декілька годин підете звідси, а з ранку все буде по іншому!
  • Побудьте на одинці, заспокойтеся і приміть рішення що робити далі.

Далі треба позбавитися від негативних почуттів… Пригадуєте ми декілька разів прокручуємо в голові, в подумках  розмовляємо зі своїм співрозмовником. Продовжуємо ображатися і сердитися декілька годин, іноді днів, місяців…Знайома ситуація?!

Саме по цій причині ми роздратовуємось і не можемо знайти вихід із складної ситуації, не можемо сприймати її конструктивно, не можемо зробити висновків на майбутнє, не можемо адекватно спокійно з’ясувати стосунки.

Чому так відбувається? Наші почуття, емоції не можуть знайти виходу, залишаються невираженими, невиказаними. В нас в середині вибухівка, яка створює напругу…Ця напруга не дає можливості подивитися на ситуацію з іншого боку. Саме тому треба знайти вихід  наших почуттів, які зациклилися!

ВПРАВА «ВИХІД ЗАЦИКЛЕНИХ ПОЧУТТІВ»

1. Возьміть великий аркуш паперу (ватман). Поділіть його так, щоб вийшло 8-10 окремих комірок. Або візьміть 8-10 аркушів А-4, кожен з них буде окремою коміркою. Пригодуйте кольорові фломастери.
  2. Пригадайте ситуацію, яка викликала у Вас гнів, обурення, образу на іншу людину, і Ви не можете це відпустити. Пригадайте почуття, думки, емоції, які приходять разом з цим.
  3. В першій комірці намалюйте це почуття. Це може бути абстрактний малюнок, предмет, людина, все що прийде в голову. Прислухайтесь до себе! Як Ви себе почуваєте?
  4. В наступній комірці намалюйте образ того почуття, яке зараз з’явилося! Що саме змінилося? Прислухайтесь до себе!
  5.  В наступній комірці, або на наступному аркуші, зображайте нові почуття, нові емоції.
  6. Виконуйте процес до тих пір, доки початкові почуття, емоції не зміняться , не загублять інтенсивність. Через деякий час Ви відчуєте спокій і рівновагу.
  7. Всередині і на обличчі з’явиться усмішка. До Вас прийде рішення як далі спілкуватися з цією людиною. Але це рішення Ви приймете в спокійному, врівноваженому стані.
  8. А ще Ви відкриєте в собі художника авангардиста!

Життя чудове! Люди, які зустрічаються на нашому шляху вони для чогось, вони виконують свою місію, Ви свою! Розвивайте мистецтво спілкуватися, не тримати образи в серці, відпускайте! Прийняли урок! Зробили висновки і сміливо крокуємо далі з досвідом, любов’ю та новими цілями!

З повагою та любов’ю, Ваш психолог, Любов Фурса.